Pranajama dla początkujących
– krok po kroku

Poznaj tajniki sztuki oddechu

Odkryj korzyści jakie niesie praktyka pranajamy. Znajdź wewnętrzny spokój i równowagę. Rozpocznij z nami podróż do harmonii ducha i ciała w zaciszu swojego domu dzięki kursowi pranayamy online!

Pranajama krok po kroku - kurs jogi online, okładka

Pranajama dla początkujących
– krok po kroku

Poznaj tajniki sztuki oddechu

Odkryj korzyści jakie niesie praktyka pranajamy. Znajdź wewnętrzny spokój i równowagę. Rozpocznij z nami podróż do harmonii ducha i ciała w zaciszu swojego domu dzięki kursowi pranayamy online!

Pranajama dla początkujących
– krok po kroku

Co da Tobie nasz kurs pranajamy dla początkujących?

Poznasz od podstaw tajniki tej starożytnej sztuki oddechu

Zobaczysz jakie korzyści może Ci przynieść praktyka pranajamy

Nauczysz się jak się wyciszać, oczyszczać umysł z natłoku myśli

Otrzymasz precyzyjne wskazówki jak ustawiać i rozluźniać ciało w pranajamie

Doświadczysz głębokiego relaksu, obniżysz poziom napięcia i stresu

Termin Pranayama powstał z  połączenia dwóch  słów sanskryckich: „prana” i „ayama”. Prana oznacza – energia, ayama – rozprzestrzenianie. Pranajama oznacza rozprzestrzenianie pramy – energii, którą czerpiesz ze środowiska zewnętrznego aby transformować na energię życiową, dzięki której rozwijasz się, funkcjonujesz, żyjesz w zdrowy sposób. Od sposobu prowadzenia oddechu, jego częstotliwości i od wyciszenia ciała zależy jak z niej skorzystasz. Tylko ze spokojnej pracy odnosisz korzyść, tylko spokojna prana zasili cię i odżywi.

Adam Ramotowski

Lekcje prowadzi:
ADAM RAMOTOWSKI
Uczeń Iyengara, dyplomowany instruktor jogi, od 19 lat prowadzący zajęcia z pranajamy w szkole Joga Foksal.

Ćwiczenia prezentuje:
JOANNA JEDYNAK

Czas sesji: 17-33 minuty
Ilość zajęć w kursie: 4
Poziom: ☗☗☖☖☖

Szczegóły kursu

Dla kogo jest ten kurs? Dla każdego kto zna już podstawy pracy w asanach i chce odkryć tajniki pranajamy. Pranajama jest kolejnym krokiem po nauce najważniejszych pozycji jogi. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą, przejdź najpierw kurs jogi dla początkujących oraz Asany krok po kroku – kurs dla początkujących. Naukę pranajamy należy zacząć dopiero po opanowaniu praktyki asan, takich jak stanie na głowie, pozycji psa z głową do dołu oraz świecy.

Jak przebiega kurs? Nasz kurs pranajamy dla początkujących składa się z „wstępu” i 3 lekcji. Pierwszą sesję, czyli „Wstęp do pranajamy” możesz powtarzać wielokrotnie, aż nauczysz się relaksować i skupiać na oddechu.
W kolejnych lekcjach nasz doświadczony nauczyciel pranajamy poprowadzi Cię krok po kroku przez naukę świadomego oddechu. Z każdą kolejną lekcją zyskasz więcej swobody i pewności w praktyce pranajamy.

Będą Ci potrzebne: mata, wałek (mogą go zastąpić dwa, odpowiednio złożone, koce), koc do podparcia głowy i szyi, koc do przykrycia się.

Napis udanej praktyki

Wstęp do pranajamy

Zanim rozpoczniesz praktykę Pranajamy musisz nauczyć się układać odpowiednio ciało, rozluźniać je oraz skupiać na oddechu. W tej lekcji będziemy się relaksować, usuwać napięcia w ciele i uczyć obserwowania oddechu. Wszystko to będzie się odbywać w SAVASANIE. Będziemy poprawiać ułożenie ciała w tej asanie, w kilku jej wersjach.

Możesz powtarzać tę lekcję wielokrotnie, aż nauczysz się relaksować, odpoczywać, resetować umysł. Postaraj się osiągnąć w tym biegłość zanim zaczniesz się uczyć technik Pranajamy.

WSTĘP DO PRANAJAMY / Czas: 33 minuty / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

Wstęp do Pranajamy

Nauka pranajamy

Zanim wprowadzimy jakakolwiek technikę musimy oswoić się z ułożeniem, ze stanem braku działania dla ciała i subtelnymi sygnałami które wysyła oddech. Pranajamę podstawową robimy w leżeniu i od tego zaczniemy. Dowiesz się jak ułożyć koce i wałek aby dostosować ich ułożenie do długości swojego ciała, jak dokładnie układać i korygować ciało, w tym biodra, nogi i dłonie, jak prowadzić wdech i wydech. W lekcji trzeciej, przejdziemy do nauki oddychania w pozycji siedzącej.

LEKCJA 1 / Czas: 23 minuty / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

LEKCJA 2 / Czas: 28 minut / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

Pranajama krok po kroku -  lekcja 2

LEKCJA 3 / Czas: 17 minut / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

Pranajama krok po kroku -  lekcja 3

Testuj 24h gratis

Testuj nasz serwis przez 24 godziny bezpłatnie. Wykup karnet dobowy z kodem JOGA24.

Trenuj jogę online z nami!

Postaw na wiedzę i doświadczenie naszych nauczycieli. Zacznij już dziś, anuluj kiedy chcesz.