Praktyka jogi
przed i w trakcie menstruacji

Pomoże złagodzić napięcie i ból

Tuż przed miesiączką i w jej trakcie większość kobiet odczuwa różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Odpowiednia praktyka jogi może pomóc Ci je złagodzić i znacząco poprawić samopoczucie w tym trudnym okresie.

Praktyka jogi
przed i w trakcie menstruacji

Pomoże złagodzić napięcie i ból

Tuż przed miesiączką i w jej trakcie większość kobiet odczuwa różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Odpowiednia praktyka jogi może pomóc Ci je złagodzić i znacząco poprawić samopoczucie w tym trudnym okresie.

Jakie korzyści da Ci praktyka jogi podczas miesiączki?

Rozluźnisz mięśnie, zredukujesz napięcia, dolegliwości bólowe

Lepiej poczujesz swoje ciało i zrozumiesz zmiany jakie w nim zachodzą

Poprawisz krążenie, co może zmniejszyć uczucie ciężkości i opuchlizny

Wpłyniesz pozytywnie na równowagę hormonalną organizmu

Pomoże Ci się zrelaksować i odpocząć

Prowadzi: JOANNA JEDYNAK
Czas sesji: od 60 do 120 minut
Ilość zajęć w planie: 3
Poziom: ☗☗☖☖☖

Szczegóły kursu

Okres menstruacji to szczególny czas dla kobiety. Powinnaś wtedy szczególnie o siebie zadbać. Odpowiednio dobrana sekwencja asan pozwoli Ci utrzymać prawidłową równowagę hormonalną w gruczołach dokrewnych, stymulując je do efektywnej pracy. To z kolei sprawi, że macica i jajniki będą mogły prawidłowo funkcjonować, mieć właściwe ustawienie i przestrzeń. Przygotowane przez nas sesje jogi w tym planie pomogą Ci się rozluźnić się, poprawić samopoczucie przed i podczas menstruacji. Na kurs składają się trzy sesje. Jedna na napięcie przedmiesiączkowe, dwie (o różnej długości) do praktyki podczas miesiączki..

Napis udanej praktyki

Pamiętaj, że każda kobieta jest inna, dlatego ważne jest, aby słuchać swojego ciała i działać z miłością i akceptacją wobec siebie. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub potrzebujesz przerwy, nie wahaj się skorzystać z pozycji relaksacyjnych.

Praktyka jogi przed menstruacją

Już kilka dni przed miesiączką możesz zacząć praktykować poniższą sesję. Szczególnie jeśli odczuwasz już oznaki tzw. PSM, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Przygotowana przez nas sekwencja, z dużą ilością pozycji relaksujących, pomoże Ci się odprężyć i obniżyć napięcie przedmiesiączkowe.

SESJA PRZED MENSTRUACJĄ / Czas: 60 minut / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

Sesja kobieca na napięcie przedmiesiączkowe - okladka

Sesje jogi podczas menstruacji

Mamy dla Ciebie dwie sesje do praktyki podczas miesiączki, krótszą i dłuższą – wybierz, która danego dnia bardziej Ci odpowiada. Podczas pierwszych dwóch dni menstruacji wskazana jest łagodna praktyka, lub jeśli czujesz się słabiej, całkowity wypoczynek. W kolejnych dniach kontynuuj praktykę menstruacyjną aż do całkowitego ustąpienia krwawienia.

W TRAKCIE MENSTRUACJI / SESJA 1 / Czas: 120 minut / Aby oglądać ten film wykup dostęp.

Sesja kobieca w trakcie menstruacji I -okładka

W TRAKCIE MENSTRUACJI / SESJA 2 / Czas: 58 minut / Aby oglądać ten film wykup dostęp.


WARTO WIEDZIEĆ

Jak praktykować jogę podczas miesiączki?

Ćwicząc jogę podczas menstruacji należy unikać nadmiernego wysiłku, nie dopuszczać by ciało drżało lub napinało się. Zabronione są pozycje odwrócone takie jak: stanie na głowie, pług, świeca, stanie na rękach, mocne wygięcia w tył, pozycje brzuszne, mocne skręty, balanse. Podczas miesiączki warto korzystać z pomocy do podparcia różnych części ciała, by zadbać o należyte otwarcie i pełny odpoczynek.


Trenuj jogę online z nami!

Postaw na wiedzę i doświadczenie naszych nauczycieli. Zacznij już dziś, anuluj kiedy chcesz.

Testuj 24h gratis

Testuj nasz serwis przez 24 godziny bezpłatnie. Wykup karnet dobowy z kodem JOGA24.